מאמרים

10 טיפים על איך להצליח בבחינות - המשך למאמר

אל תכתבו על משהו אחר אם אתם לא יודעים את התשובה הנכונה. זה פשוט בזבוז של זמן יקר שלכם ושל הבוחן שממילא יפסול את התשובה.

8. הימנעו מפרפקציוניזם – אל תתאמצו לרשום את כל המידע שלמדתם. תענו על השאלה ועל כל נספחיה, אך אין צורך להרחיב בנושאים שלא התבקשתם, במיוחד במידה ויש לכם הקצבת זמן שלא מאפשרת בזבוז זמן. לימודים של 12 שנים לא יכולים להיכתב בשלמותם בתשובה אחת..

9. כתבו בכתב קריא. מחקרים הוכיחו כי כאשר מגישים מבחן כתוב בקפידה ולא ברישול ההתייחסות אליו רצינית יותר. לא מדובר בכתב יד יפה יותר או פחות, אלא בצורת ההגשה. נסו לעזור לבוחן לקרוא את התשובות שלכם בקלות. זה האינטרס שלכם. זכרו כי אתם עונים רק על בחינה אחת כמובן, ולבוחן יש לבדוק עשרות כאלו. לכן כתיבה נקייה מאורגנת ומסודרת, תשובות מנוסחות היטב בדף מסודר מקלות עליו ובהתאם לכך גם ההתייחסות שלו.

10. לאחר שסיימתם לענות על כל השאלות, חזרו וקראו אותן שוב. קודם קראו את השאלה ולאחריה קראו כל מה שכתבתם. יש לבדוק שלא פספסתם או השמטתם פרט חשוב. בדיקה זו תאפשר לכם לוודא שכתבתם כל מה שאתם יודעים בנושא. רבים מאיתנו עושים טעויות בעת כתיבה בחיפזון ואנו נוטים להשמיט מילים, חלקי שאלות או אף לטעות בתאריכים ומספרים. אל תתפתו לצאת מוקדם עד שאתם ממש בטוחים שיש לכם את התשובות הנכונות והשלמות בבחינה.

לאחר שיצאתם מהבחינה, אפשר לדבר עם חבריכם לספסל הלימודים אך אל תתייסרו במידה ותגלו כי השמטתם פרט כזה או אחר בבחינה. זכרו שהחיים אינם תלויים בבחינה זו או אחרת וכי מכל חוויה אתם לומדים. בהצלחה!!!

למידע נוסף על וילות למסיבות רווקים שלווה בנחלה.

חזרה לחלק ראשון